Seveda je tudi v toplih mesecih primerno, da svojo streho opremimo in nanjo položimo tudi kakšen snegobran.
Saj navsezadnje, po toči zvonit je res prepozno, zato niti ni hecno, če med poletjem razmišljamo o zimi, ki nas še čaka. Saj snegobran je tisti, ki lahko prepreči nenaden zdrs snega ali ledu. Na pogled zgleda, kot neka dodatna tekstura na strešnikih, po navadi je v isti barvi kot streha, vsaj tako se jih večina odloči. Takšni strešni sistemi so zelo pomembni v zasneženih območjih.
Če jih na hitro opišemo so to kot nekakšne letvice, ki so nameščeni na strehi, oziroma so kot nekakšni snegolovi, ki sneg ulovijo, nato pa skrbijo da se led počasi in bolj kontrolirano tali, in tako zadržuje sneg na strehi, da ne kar nenadoma zaradi taljenja zdrsne dol. Zelo je dobro, da vemo katera vrsta za snegobran ustreza naši strehi, saj je zelo pomembno in odvisno od naklona ter količino snega v izbrani okolici. Tako ga moremo namestiti po celotni površini strehe, še posebej pa tam, kjer je streha nad vhodi, prehodi, parkirišči in tako dalje. Tukaj so izpostavljene tudi javne zgradbe in ne samo hiše raznih gospodinjstev. Seveda pa imamo tudi mojstre za to, ki pa se za takšno postavitev tudi zelo dobro spoznajo in mi za snegobran ne potrebujemo opravljati toliko znanosti, a vseeno je dobro da včasih le neke osnovne stvari pa le vedemo, saj na, lahko velikokrat lahko pridejo zelo prav.
Tako pa kot vsako stvar, moremo tudi snegobranom pregledovati stanje, ter jih po potrebi zamenjati ali pa le popraviti. K sreči pa, sama nimam takšne skrbi za strehe, pa tudi kraj iz katerega prihajam ni toliko znan po snežnih padavinah, a č bi živela kje v tistih krajih bi definitivno prepustila to delo fantom, ki delajo in se ukvarjajo s strehami, saj navsezadnje vem, da svoje delo obvladajo.